Inżynier Business Intelligence / DWH (ze znajomością języka angielskiego)

Opis stanowiska:

Jako Inżynier Business Intelligence będziesz odpowiadać za tworzenie nowych oraz rozwój istniejących aplikacji w obszarze hurtowni danych – DWH, Business Intelligence – BI, zarówno po stronie przechowywania, przetwarzania, jak i wizualizacji danych.

W zależności od projektu, do Twoich głównych obowiązków należeć będzie:

  • zbieranie wymagań oraz proponowanie rozwiązań technicznych we współpracy z Klientem;
  • tworzenie oraz modyfikacja raportów i dashboardów;
  • projektowanie, implementacja i optymalizacja procesów ETL;
  • tworzenie skryptów bazodanowych, SQL lub Unix;
  • utrzymanie jakości rozwiązań, w tym testowanie jednostkowe oraz propozycje testów akceptacyjnych.

  • doświadczenie w projektach z obszaru hurtowni danych oraz Business Intelligence (w różnych fazach rozwoju systemów) z wykorzystaniem narzędzi ETL (mile widziana znajomość Informatica PC i/lub MDM, IBM DataStage) i języka SQL lub/i bash/sh;
  • dobra znajomość przynajmniej jednego relacyjnego systemu bazodanowego (znajomość Oracle, Teradata lub IBM Db2 będzie mile widziana);
  • ukończone studia magisterskie lub inżynierskie z informatyki lub innych nauk ścisłych;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w przypadku znajomości języka niemieckiego wspomnij proszę o tym również w swoim CV);
  • znajomość jednego lub więcej z następujących narzędzi i technologii: Oracle Business Intelligence EE, BI Publisher, Cognos, BMC Control-M, AWS, Hadoop, HDFS, Hive, Pig, Kafka i/lub podobnych będzie dodatkowym atutem;
  • łatwość nawiązywania kontaktów, szczerość i umiejętność współpracy w zespole.

Oferujemy:

  • szkolenia zawodowe i językowe;
  • udział w prestiżowych projektach międzynarodowych;
  • benefity w ramach pakietu socjalnego, m.in. prywatna opieka medyczna, pakiet ubezpieczeniowy, karta Multisport, dofinansowanie zajęć sportowych;
  • elastyczny czas pracy;
  • wsparcie w relokacji;
  • dużą liczbę realizowanych projektów, która umożliwia ich ewentualną zmianę;
  • bezpłatne miejsca parkingowe;
  • umowę o pracę na czas nieokreślony.

Zgłoszenie wraz z numerem referencyjnym, prosimy prześlij na adresrekrutacja.ssc.pl@capgemini.com lub za pomocą naszego formularza aplikacyjnego.

Ref:

SSC/06/Wro

Posted on:

August 6, 2018

Education level:

wyższe

Contract type:

Stałe zatrudnienie, pełny etat

Location:

Wrocław

Department:

Software Solutions Center